Alliance Française

Organizacyjne

Zapraszamy szkoły podstawowe na warsztaty ekologiczne dla dzieci

Szanowni Państwo,

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski oraz Stowarzyszenie Alliance Française w Bydgoszczy mają zaszczyt zaprosić na ekologiczne warsztaty w ramach projektu NATURALNIE FRANCUSKI.

Warsztaty kształcą u dzieci postawę proekologiczną oraz dowartościowują proste gesty ekologiczne. Dzieci w czasie zajęć budują samoloty – zabawki z materiałów recyklingowych, uczą się jak segregować śmieci i dlaczego jest to ważne, poznają piosenki i zwroty francuskie związane z ekologią. Dzieci otrzymują również notesy – zielniki, w które mogą wklejać zasuszone kwiaty i zboża. Na koniec warsztatów każde dziecko dostaje dyplom Młodego Ekologa.

WARSZTATY PRZEZNACZONE SĄ DLA DZIECI W WIEKU 6 – 10 LAT ORAZ OPIEKUNÓW.

Zajęcia będą odbywać się w dni powszednie po godzinie 12.00 – dokładne dni i terminy będziemy ustalać po zgłoszeniu przez Państwa chęci uczestnictwa.

Czas trwania – około 1,5 godziny.

Koszt zajęć dla całej klasy – 80 zł.

Prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy w celu umówienia spotkania: 52 345 53 55, sekretariat@af.bydgoszcz.pl

Zdjęcia z warsztatów zeszłorocznych.

          

Francuskie kino i wino – relacja z wieczoru filmowego

17 marca o godzinie 18.00 spotkaliśmy się w wyjątkowej grupie Słuchaczy –  Seniorów, aby świętować tydzień Frankofonii w Bydgoszczy.

Podczas wieczoru „Francuskie kino i wino” uczestniczyliśmy w mini warsztatach, podczas których poznaliśmy rodzaje wina francuskiego, uczyliśmy się jak odczytywać etykietę na butelkach oraz przyswoiliśmy kilka zwrotów francuskich związanych z winem. Oczywiście nie zabrakło degustacji.

Smakowaliśmy białe i czerwone francuskie wina z kontrolowaną apelacją pochodzenia (vin d`appellation d`origine contrôlée).

Po degustacji obejrzeliśmy film ze wspaniałą Catherine Deneuve – Elle s`en va.

Wieczór zakończyliśmy loterią, w której wygraną była butelka znakomitego wina francuskiego.

              

 

UWAGA ZMIANA TERMINU! Seans filmowy 17 marca o godz. 18.00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z kulturą francuską.

FRANCUSKIE KINO I WINO, to wieczór, w czasie którego  poznają Państwo rodzaje francuskiego wina, omówimy czym różni się wino stołowe od wina z apelacją kontrolowanego pochodzenia, nauczymy się również prawidłowo odczytywać etykiety i posmakujemy francuskich winnych specjałów.

Po degustacji obejrzymy film Elle s`en va – ze wspaniałą Catherine Deneuve w roli Bettie.

Sześćdziesięcioletnia Bettie przechodzi kryzys: porzuca ją kochanek, a jej restauracja stoi na skraju bankructwa. Bettie wsiada do samochodu, sądząc, że wybiera się na krótką przejażdżkę. “Przejażdżka” okaże się ucieczką. W drodze spotka najróżniejszych ludzi, weźmie udział w gali dla byłych kandydatek na Miss Francji, nawiąże bliższą relację z córką i pozna swojego wnuka. A na końcu podróży – kto wie?…:-)

Bilety dla seniorów (ze specjalną zniżką) – 10 zł
Data: 17 marca,  godz. 18.00
Dokładne informacje i rezerwacja pod nr telefonu 52/345-53-55

elle-s-en-va afisz

elle-s-en-vadrugi              elle-s-en-vatrzeci                elle-s-en-va3         elle-s-en-va5         elle-s-en-va4

Marzec 2017
P W Ś C P S N
« Lut    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031