Alliance Française

Daily Archives: 28/02/2018

Ale to był koncert !!!!!

Bardzo interesujący koncert, zapytajcie tych , którzy byli 🙂

                                                                          

   #Benjamen Piat

w Bydgoszczy.

  • tak było w środę , 14 marca

Marzec jest tradycyjnie miesiącem święta frankofonii, kiedy to honorowe miejsce zajmie język i kultura Francji i krajów francuskojęzycznych i/lub sympatyzujących z frankofonią. Z tej okazji do Bydgoszcz przyjedzie z koncetrem Benjamin Piat, który w poszerzonym składzie zagra w sali Copernikanum przy UKW 14 marca 2018 r. Jego koncerty zawsze odbijają się dużym echem i przynosi Banjaminowi i jego gitarzyście, Richardowi Pauvert, duże grono zwolenników. Tegoroczne tournée Benjamina będzie promocją jego trzeciej, po bardzo udanej L’échappée belle, płyty z aranżacjami autorstwa Sebastiena Martela, która na rynku ukaże się za 2 miesiące. Zapraszamy na koncert tego młodego, bardzo zdolnego artysty i jego 3 muzyków.

Benjamin Piat zagrał już blisko 400 koncertów we Francji i za granicą. Artysta współpracował z wieloma znakomitymi muzykami t.j. B-Roy (akordeonista Manu Chao) czy La Ruda. Podczas swojego pierwszego tournée dzielił scenę z takimi sławami jak Tété, Anis czy Oldelaf. Jego piosenki “Marquise” czy “L’avis” grano w 18 rozgłośniach radiowych na całym świecie między innymi w Boliwii, Meksyku, Kanadzie, Grecji, Polsce, Australii czy na Litwie.
Utwory z nowej płyty Benjamina Piat są bardziej osobiste, wyraźnie słychać na nich wpływy zagranicznych podróży, płyta obfituje w swingujące rytmy. Benjamin Piat zaprasza swoich słuchaczy do fascynującej podróży z nowymi i nieco starszymi piosenkami o niezwykle intrygujących tytułach t.j. Coccinelle, Camille, Sarah Lee Johnson, le Sentier des cascades… Doceniany i wspierany przez takich artystów francuskich jak aktor Jean Rochefort, wokalista zespołu Tryo-Guizmo, basista Renana Luce-Martin Gamet, perkusista Marca Lavoine, Carmen Maria Vega…-Tom Milteau, a także Christophe Mali.

Benjamin Piat, jego utwory    

można posłuchać.

Konkurs piosenki francuskiej

Chcielibyśmy zaprosić do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Francuskiej w Radziejowie.
Festiwal odbędzie się po raz 25 , a więc jubileuszowy.  Jest to impreza otwarta dla solistów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych dla wykonawców powyżej 15. roku życia.
Jak co roku, do przesłuchań finałowych wybierani są wykonawcy na podstawie przesłanych nagrań  do 11 maja 2018.
15 maja wszyscy zakwalifikowani otrzymają informację zwrotną o przesłuchaniach finałowych, które odbędą się 25 maja 2018 roku. Zapraszamy wszystkich miłośników piosenki francuskiej do Radziejowa, na Kujawach.
konkurs  piosenki francuskiej

Luty 2018
P W Ś C P S N
« Sty    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728