Sieć polskich absolwentów francuskiego szkolnictwa wyższego – France Alumni Pologne

Opublikowane przez M H w dniu

W 2010 roku Ambasada Francji i Instytut Francuski w Polsce zainicjowały powstanie sieci polskich absolwentów francuskiego szkolnictwa wyższego. Sieć liczy obecnie ponad 2100 członków i zrzesza stypendystów rządu francuskiego, absolwentów studiów francuskojęzycznych i podwójnych dyplomów w Polsce oraz absolwentów Liceum Francuskiego w Warszawie.

26 września br. Club France en Pologne dołączy do międzynarodowej platformy « France Alumni »
i będzie funkcjonował na nowej stronie internetowej www.polska.francealumni.fr

france_alumni_cover_fb_828x315px_wybrane

Śledzenie losów zagranicznych absolwentów francuskich uczelni jest jednym z priorytetów Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego, które zainicjowało 26 listopada ubiegłego roku nową platformę „FranceAlumni”. Cyfrowa platforma ma na celu zrzeszenie wszystkich byłych zagranicznych absolwentów francuskich uczelni z całego świata.

France Alumni Pologne proponuje wiele usług pozwalających absolwentom na pozostanie w kontakcie z Francją, na rozwijanie własnej sieci zawodowej oraz na podkreślenie doświadczeń i kompetencji w ramach działalności międzynarodowej sieci France Alumni, zrzeszającej ponad 30 000 osób.

Na nowym portalu internetowym www.polska.francealumni.fr zamieszczona jest elektroniczna baza członków sieci oraz wyszukiwarka ułatwiająca odszukanie kontaktów w celu zawodowym bądź prywatnym.

Co dwa miesiące, France Alumni Pologne wspólnie z APGEF (Stowarzyszenie Polskich Absolwentów Grandes Écoles) wydają biuletyn « Connexion France-Pologne » prezentujący aktualności o polsko-francuskich wydarzeniach organizowanych zarówno we Francji jak w Polsce.

France Alumni Pologne proponuje również udział w spotkaniach zawodowych typu « networking » dotyczących aktualnych tematów francusko-polskiego świata biznesu oraz w wydarzeniach organizowanych przez Instytut Francuski w Polsce (koncerty, festiwale filmowe).

Aby wspierać członków sieci w poszukiwaniu pracy oraz w przebiegu kariery zawodowej, France Alumni Pologne wraz z 9 firmami partnerskimi oddaje również do dyspozycji bazę aktualnych ofert pracy i staży.

Dołącz już teraz do sieci France Alumni Pologne na stronie: www.polska.francealumni.fr

Zapis do France Alumni Pologne jest bezpłatny.

Zapisz się do sieci i weź udział w losowaniu nagród: biletu lotniczego do Paryża dla dwóch osób, tableta…

France Alumni Pologne

stopka