Konkurs fotograficzno – kulinarny. 27 marca – 30 kwietnia 2017.

Opublikowane przez M H w dniu

« Je cuisine, et en plus, je parle français ! »
(„Gotuję i do tego mówię po francusku!”)

Courrier concours je cuisine et en plus je parle français

Regulamin konkursu
Organizator
Organizatorem konkursu „Je cuisine, et en plus je parle français !” jest Instytut Francuski w Polsce. Organizator jest administratorem danych osobowych uczestników konkursu.
Przedmiot konkursu
Konkurs jest organizowany w miesiącu Frankofonii z okazji wydania książki kucharskiej pt. „Z milosci do smaku, pour l’amour du goût”, będącej wynikiem współpracy pomiędzy firmą Carrefour a Instytutem Francuskim w Polsce oraz z okazji konkursu zatytułowanego „Et en plus, je parle français !” organizowanego przez Instytut Francuski w Paryżu.
Konkurs polega na sfotografowaniu samego/samej siebie oraz wyeksponowaniu na tymże zdjęciu dania przygotowanego według jednego z trzech przepisów pochodzących z książki „Z miłości do smaku, pour l’amour du goût” (zamieszczonych na stronie konkursu na Facebooku). Na zdjęciu musi się również znaleźć plakat konkursu „Et en plus, je parle français !” (do pobrania tutaj). Zdjęcie należy przesłać do administratora strony FrancusKif przez Messenger Facebook razem z jednym zdaniem po francusku (przykłady zdań znajdują się tutaj). Administrator strony FrancusKif opublikuje zdjęcie w albumie poświęconym konkursowi oraz powiąże je z konkursem Instytutu Francuskiego w Paryżu „Et en plus, je parle français !” przez hasztag #EtEnPlusJeParleFrancais.
Każdy uczestnik może przesłać na konkurs jedno zdjęcie.
Uczestnicy
W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat
Jak wziąć udział ?
Zadanie
Wykonanie własnego zdjęcia z daniem i plakatem konkursu „Et en plus, je parle français”
Adres
https://www.facebook.com/francuskif/
Praca konkursowa
Zdjęcie z jednym zdaniem w języku francuskim
Termin nadsyłania prac
od 27 marca 2017 do 30 kwietnia 2017
Ogłoszenie wyników
04/05/2017 na stronie Francuskif na FB
Wręczenie nagród
na Warszawskich Targach Książki w dniach 18-21 maja 2017 roku
Uwagi:
1. Za prace nie będzie wypłacane wynagrodzenie.
2. Uczestnicy akceptują reakcje użytkowników, komentarze i udostępnienia w sieciach społecznościowych.
3. Prace zawierające treści niezgodne z prawem, w szczególności o charakterze ksenofobicznym lub obraźliwym będą usuwane przez administratora strony FrancusKif.
Jak wygrać?
W konkursie będą brane pod uwagę wyłącznie zdjęcia zawierające oficjalny plakat konkursu „Et en plus, je parle français !”.
Przypominamy, że na stronie będą pozostawiane tylko komentarze zgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego.

NAGRODY
Jury złożone z ekspertów Instytutu Francuskiego oceni prace pod względem estetyki i oryginalności zdjęcia oraz liczby reakcji internautów (polubień, pozytywnych komentarzy), które wywołały poszczególne prace i przyzna nagrody:
 jedną nagrodę przyszłego szefa kuchni (Prix du chef en herbe), tj. kurs językowy w Lyonie ufundowany przez Alliance française de Lyon i Instytut Francuski w Polsce, za estetykę i oryginalność pracy
 jedną nagrodę specjalną FrancusKif, tj nagrody rzeczowe (książki) za pracę, która wywoła największą liczbę reakcji (polubień, pozytywnych komentarzy).
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
Ogłoszenie wyników nastąpi 04/05/2017 na stronie FrancusKif.
Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom osobiście w trakcie Warszawskich Targów Książki w maju 2017 roku. W przypadku niemożności przybycia laureata, nagroda zostanie wysłana pocztą.