Ale to był koncert !!!!!

Opublikowane przez M H w dniu

Bardzo interesujący koncert, zapytajcie tych , którzy byli 🙂

                                                                          

   #Benjamen Piat

w Bydgoszczy.

  • tak było w środę , 14 marca

Marzec jest tradycyjnie miesiącem święta frankofonii, kiedy to honorowe miejsce zajmie język i kultura Francji i krajów francuskojęzycznych i/lub sympatyzujących z frankofonią. Z tej okazji do Bydgoszcz przyjedzie z koncetrem Benjamin Piat, który w poszerzonym składzie zagra w sali Copernikanum przy UKW 14 marca 2018 r. Jego koncerty zawsze odbijają się dużym echem i przynosi Banjaminowi i jego gitarzyście, Richardowi Pauvert, duże grono zwolenników. Tegoroczne tournée Benjamina będzie promocją jego trzeciej, po bardzo udanej L’échappée belle, płyty z aranżacjami autorstwa Sebastiena Martela, która na rynku ukaże się za 2 miesiące. Zapraszamy na koncert tego młodego, bardzo zdolnego artysty i jego 3 muzyków.

Benjamin Piat zagrał już blisko 400 koncertów we Francji i za granicą. Artysta współpracował z wieloma znakomitymi muzykami t.j. B-Roy (akordeonista Manu Chao) czy La Ruda. Podczas swojego pierwszego tournée dzielił scenę z takimi sławami jak Tété, Anis czy Oldelaf. Jego piosenki “Marquise” czy “L’avis” grano w 18 rozgłośniach radiowych na całym świecie między innymi w Boliwii, Meksyku, Kanadzie, Grecji, Polsce, Australii czy na Litwie.
Utwory z nowej płyty Benjamina Piat są bardziej osobiste, wyraźnie słychać na nich wpływy zagranicznych podróży, płyta obfituje w swingujące rytmy. Benjamin Piat zaprasza swoich słuchaczy do fascynującej podróży z nowymi i nieco starszymi piosenkami o niezwykle intrygujących tytułach t.j. Coccinelle, Camille, Sarah Lee Johnson, le Sentier des cascades… Doceniany i wspierany przez takich artystów francuskich jak aktor Jean Rochefort, wokalista zespołu Tryo-Guizmo, basista Renana Luce-Martin Gamet, perkusista Marca Lavoine, Carmen Maria Vega…-Tom Milteau, a także Christophe Mali.

Benjamin Piat, jego utwory    

można posłuchać.